Ndërlidhjet

SHBA: Vdiq regjisorja dhe gazetarja Nora Efron


Nora Efron
Regjisorja dhe autorja amerikane, Nora Efron, ka vdekur mbrëmë në një spital në Nju Jork.

Mediat amerikane kanë raportuar se 71 vjeçarja Efron, për në kohë të gjatë, ishte e sëmurë nga leukemia.

Pos tjerash, ajo ishte regjisore dhe skenariste e komedive të njohura “Kur Hari e takoi Selin”, “I pagjumë në Sietël” dhe “Xhulie dhe Xhulia”.

Ajo ka punuar edhe si gazetare.
XS
SM
MD
LG