Ndërlidhjet

Talibanët ua "heqin kokën ushtarëve pakistanezë"


Pakistan
Militiantët talibanë kanë publikuar një videoincizim ku siç thonë ata, shihen kokët e 17 ushtarëve pakistanezë, që ishin zënë gjatë një sulmi në kufirin afgan dhe iu ishin prerë kokët.

Vrasja raportohet se ka ndodhur të dielën më 24 qershor.

Ushtria pakistaneze ka thënë më herët se 13 trupa janë vratë gjatë një sulmi në kufi, në rajonin veri-perëndimor të Dirit të Epërm, si dhe shtatë prej tyre iu ishte hequr koka.

Në atë kohë, u raportua për katër të zhdukur.
XS
SM
MD
LG