Ndërlidhjet

Zjarri i egër po vazhdon në shtetin perëndimor të Kolorados në SHBA.

Autoritetet thonë se zjarri është dyfsihuar duke kapur rreth 72 kilometra katrorë dhe duke shtyrë evakuimin e më shumë se 32 mijë banorëve në Kolorado Springs, qyteti dytë më i madh në vend.

Në mesin e të evakuuarrve ishin edhe pjesëtarët e Akademisë së Forcave Ajrore te SHBA-së.

Presidenti Barak Obama pritet ta vizitojë rajonin të premten.
XS
SM
MD
LG