Ndërlidhjet

Afganistan: Nga eksplodimi i bombës – dy policë të vrarë


Pamje e mëhershme derisa ushtari amerikan e zë pozitën në luftime me talibanët në Gardez
Zyrtari lokal në Afganistan, Rohullah Samun, ka njoftuar se dy policë janë vrarë sot nga një shpërthim afër një banke në qytetin Gardez, të provincës Paktija.

Zoti Somun tha se shpërthimi ndodhi nga “ekplozivi i paketuar në biçikletë” dhe se janë plagosur edhe një polic tjetër dhe dy civilë.

Sipas këtij zyrtari, nuk dihet se çka ishte cak i këtij sulmi, por ka theksuar se ka dyshime se përgjegjësinë për këtë sulm e bartin militantët talibanë.
XS
SM
MD
LG