Ndërlidhjet

Gordon e Riker vizitojnë Serbinë


Ndihmësi i sekretares amerikane të Shtetit, Filip Gordon
Në Beograd arrijnë zyrtarë të lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit, ndihmësi i sekretares amerikane të Shtetit Filip Gordon dhe zëvendësi i tij, Filip Riker.

Siç i është konfirmuar Radios Evriopa e Lirë, nga Ambasada e SHBA-së në Beograd, Riker arrin sot në një vizitë tre-ditëshe në Beograd, në kuadër të një truneu të rregullt në rajon.

Ai do të takohet me zyrtarët e qeverisë dhe liderët kryesorë të subjekteve politike në Serbi. Kjo është vizita e parë e ndonjë zyrtari të lartë amerikan, pas mbajtjes së zgjedhjeve.
XS
SM
MD
LG