Ndërlidhjet

Kosovë: Shqiptari - 16 vjet burg për vrasjen e serbit


Ilustrim
Gjykata e Qarkut në Pejë e ka dënuar shqiptarin Nazif Visoqi me 16 vjet burg për vrasjen e serbit Miodrag Komatina dhe plagosjen e dy serbëve të tjerë, gjatë një kontesti pronësor, thuhet në njoftimin e misionit EULEKS.

Vrasja kishte ndodhur në muajin tetor të vitit të kaluar në fshafin Dobrushë.

Në trupin gjykues ishin dy gjyqtarë ndërkombëtarë dhe një vendës.

Raportohet se Visoqi e kishte pranuar vrasjen.
XS
SM
MD
LG