Ndërlidhjet

Policia britanike arreston të dyshuarit për terrorizëm


Fotografi ilustruese
Policia britanike arrestoi gjashtë persona lidhur me dyshimet për terrorizëm.

Policia tha se pesë mashkujt dhe një femër ishin arrestuar lidhur nën dyshimet për urdhërimin, përgatitjen dhe nxitjen e akteve terroriste.

Të arrestuarit i takojnë grupmoshës 18-30 vjet, ndërsa u zunë nga policia në pjesën perëndimore dhe jugore të Londrës.

Policia theksoi se arrestimet nuk kanë të bëjnë me Lojërat e ardhshme Olimpike.
XS
SM
MD
LG