Ndërlidhjet

Londër: Inaugurohet ndërtesa më e lartë në Evropë


Pamje e Londrës
Në Londër është hapur ndërtesa më e lartë në Evropë. Ndërtesa me emrin Shard, është një piramidë e zgjatur nga qelqi, me lartësi 310 metra.

Në mesin e të pranishmëve në hapjen e djeshme zyrtare të ndërtesës, ishte edhe kryeministri i Katarit, Hamad bin Jasem al-Thani, vendi i të cilit e financoi ndërtesën, dhe Princi Endrju, djali i Mbretëreshës Elizabeta.

Princi Endrju tha se shpreson se ndërtesa do të paraqesë një “shtytje të re të madhe” për hapërisën lokale.
XS
SM
MD
LG