Ndërlidhjet

Sulm vetëvrasës në Jemen, 20 të vrarë


Foto nga arkivi, Jemen
Policia në Jemen tha se një sulmues vetëvrasës e ka hedhur vetën në ere në hyrje të një akademie policore ne Sana, duke vrarë 20 persona dhe lënduar dhjetëra të tjerë.

Autoritetet thanë se shpëpthimi i madh ka ndodhur të mërkurën, derisa kadetët e akademisë po largoheshin nga klasët.

Hetuesit thanë se sulmi ngjason me ato që i kryen Al Kaida.
XS
SM
MD
LG