Ndërlidhjet

Dagestan: 7 militantë të vrarë dhe një oficer i sigurisë


Një shtëpi e shkatërruar në Dagestan gjatë një operacioni të mëparshëm të sigurisë
Zyrtarët në republikën e Dagestanit, në Kaukazin Verior të Rusisë, thanë se mbrëmë vonë, gjatë një operacioni të sigurisë afër fshatit Utamish, janë vrarë shtatë militantë antiqeveritarë.

Autoritetet thanë se gjatë operacioni është vrarë edhe një oficer i ministrisë së brendshme ruse, ndërsa janë plagosur edhe dy të tjerë.
XS
SM
MD
LG