Ndërlidhjet

Alpe: Kanë humbur jetën dy alpinistë


Ilustrim
Policia italiane ka njoftuar se dy alipinistë kanë humbur jetën në majën më të lartë të Alpeve, Mont Blanc.

Kufomat e një spanjolli dhe të femre nga Polonia, janë gjetur dje në lartësinë prej 4400 metrash.

Çifti ishte gjetur në shpatet e maleve ndërmjet Italisë dhe Francës.

Ky incident ndodhi vetëm pak ditë pasi nëntë alpinistë u gjetën të vdekur nga një ortek bore në shpatet e malit të afërt, Mont Maudit.
XS
SM
MD
LG