Ndërlidhjet

Ban Ki Mun të marten në Kosovë


Ban Ki Mun

Administrata e UNMIK-ut në Prishtina ka konfirmuar se Sekretari i Pëergjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki Mun do të vizitojë Kosovën, të martën më 24 korrik.

Sekretari Ban dhe delegacioni që ai kryeson, sipas këtij njoftimi do të vizitojë UNMIK-un si dhe do të takojë përfaqësuesit ndërkombëtar, organizatat rajonale dhe autoritetet e Kosovës.

Vizita e Ban Ki Mun në Kosovë realizohet në kuadër të një turneu diplomatik që ai u bën disa shteteve të rajonit.
XS
SM
MD
LG