Ndërlidhjet

Ali Podrimjes i jepet lamtumira e fundit


Ali Podrimja
Trupi i pajetë i poetit kosovar, Ali Podrimja, ka arritur në mëngjes në Kosovë, në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës.

Trupi i pajetë është vendosur në hapësirat e Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, ku edhe po bëhen homazhe në shenjë nderimi për poetin me renome ndërkombëtare.

Varrimi i tij bëhet sot në orën 14:30.

Podrimja u gjet i vdekur më 21 korrik, në një pyll afër qytetit Lodeve të Francës, prej ku kishte humbur kontaktet tri ditë më herët.
Në Francë, poeti Podrimja ishte nisur më 16 korrik, për të marrë pjesë në një festival ndërkombëtar të poezisë.
XS
SM
MD
LG