Ndërlidhjet

Romni takoi Kameronin


Republikani Mit Romni. Londër, 26 korrik 2012.
Kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Mit Romni, ka takuar të enjten në Londër kryeministrin britanik, Dejvid Kameron.

Pas takimit, Romni u ka thënë gazetarëve se ai dhe Kameron kanë folur gjerësisht për Sirinë, Libinë, Pakistanin dhe vendet e tjera, por nuk ka dhënë më shumë detaje.

Udhëtimi i Romnit jashtë vendit shihet si qëllim për të rritur kredencialet e politikës së tij të jashtme, në kuadër të fushatës për presidencën amerikane.

Romni, së bashku me gruan e tij En, do të marrin pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike në Londër, para se të udhëtojnë drejt Izraelit dhe Polonisë.
XS
SM
MD
LG