Ndërlidhjet

SHBA dënon ish-këshilltarin e Ilir Metës


Ilustrim
Drejtësia e Shteteve të Bashkuara ka dënuar me 6 vjet burgim shtetasin shqiptar, Almir Rrapo.

Njëri prej këshilltarëve të ish-ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ilir Meta, është shpallur fajtor për “krime të tmerrshme”, të lidhura me një bandë të trafikut të drogës në Nju Jork, raportojnë mediat në Tiranë.

Rrapo është ekstraduar në Shtetet e Bashkuara nga Shqipëria për t’u përballur me akuzën për vrasje në Nju Jork dhe rrëmbim personi.
XS
SM
MD
LG