Ndërlidhjet

Tërmeti prej 4.9 shkallë të Rihterit, që ka goditur Zenicën e Bosnjes në natën mes të premtes dhe të shtunës nuk ka shkaktuar viktima e as të lënduar, ka thënë drejtori i Mbrojtjes Civile për kantonin e Zenicës, Sead Xhanoviq.

Ai ka thënë se qytetarët që kanë dalë nga shtëpitë gjatë dridhjeve, pasi kanë kaluar natën në rrugë, janë kthyer në shtëpi.

Tërmeti është dëgjuar në tërë Bosnje e Hercegovinën.
XS
SM
MD
LG