Ndërlidhjet

SHBA: Hillari Klinton arriti në Afrikë


Hillari Klinton
Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka arritur në Senegal, në kuadër të turneut të saj afrikan, me ç’rast do ta vizitoj edhe Sudanin Jugor dhe Afrikën Jugore, në një vizitë private, së bashku me ish liderin e këtij vendi, Nelson Mendela.

Parashihet edhe vizita në Ugandë, Keni, Malavi dhe Ganë.

Në fokus të zonjës Klinton, gjatë këtij turneu, do të jenë të arriturat demokratike në Afrikë dhe potenciali ekonomik.
XS
SM
MD
LG