Ndërlidhjet

Bullgari: Interpoli e qarkullon foton e sulmuesit në Burgas


Fotoja e të dyshuarit për sulmin në Burgas në faqen e Interpolit në Internet
Agjencia Interpol ka kërkuar nga vendet anëtare që ta qarkullojnë foton kompjuterike të sulmuesit vetëvrasës me bombë, i cili i vrau pesë turistë izraelitë dhe shoferin e tyre bullgar, në Burgas të Bullgarisë, para dy javësh.

Portreti është krijuar nga ekspertët bullgarë dhe paraqet njeriun e moshës afro 30 vjeçare, me flokë dhe sy të zi.

Fotografia është publikuar edhe në faqen në Internet të Interpolit.
XS
SM
MD
LG