Ndërlidhjet

Zjarr në uzinën petrokimike, një i vrarë


Foto arkivi
Një zjarr në uzinën më të madhe petrokimike të Iranit ka vrarë të paktën një person dhe ka plagosur 16 të tjerë.

Burimet zyrtare në qytetin Mahshaher thonë se rrjedhja e gazit në një linjë të furnizimit ka qenë shkaktare e zjarrit në Kompleksin Petrokimik Khomeini.

Po sipas tyre, zjarri është shuar shpejt dhe operacionet e fabrikës nuk janë ndërprerë.

Fabrika prodhon derivate të naftës.
XS
SM
MD
LG