Ndërlidhjet

Arabi Saudite: Nga shkëmbimi i zjarrit vritet një polic


Foto ilustruese
Persona të armatosur dhe me motoçikleta kanë sulmuar katër policë në qarkun Katif të Arabisë Saudite, duke vrarë njërin prej tyre.

Incidenti ka ndodhur në një zonë të dominuar nga pakica shiite e Arabisë Saudite.

Agjencia SPA citon zëdhënësin e Ministrisë së Brendshme Saudite, Mansur Turki, të ketë thënë se njëri nga sulmuesit është vrarë po ashtu, nga shkëmbimi i zjarrit me policinë.
XS
SM
MD
LG