Ndërlidhjet

Rusi: Raketa ruse e gjithësisë – dështoi


Pamje e Stacionit Ndërkombëtar të Gjithësisë
Agjencia Federale e Gjithësisë e Rusisë ka njoftuar se një raketë e paemëruar me dy satelitë të komunikimeve ka dështuar ta arrijë orbitën.

Agjencia ruse Roskosmos tha sot se moduli raketor me një satelit rus dhe një të Indonezisë u lansua më herët se sa ishte paraparë nga baza Bajkonur në Kazakistan.

Ky ishte dështimi i fundit në vargun e dështimeveqë e kanë përfshirë programin e gjithësisë së Rusisë.
XS
SM
MD
LG