Ndërlidhjet

Alarmi për bombë evakuon 7,000 persona


Foto arkivi
Policia në qytetin rus të Vollgogradit ka pranuar një informacion për vendosjen e bombës në një qendër të madhe tregtare.

Autoritetet janë detyruar të evakuojnë rreth 7,000 persona nga qendra Voroshilovski, por policia dhe anëtarët e Shërbimit Federal të Sigurisë nuk kanë gjetur ndonjë bombë.

Për interesa të sigurisë, autoritetet kanë evakuuar dyqanet dhe kinematë në qendër, kanë rrethuar zonën dhe kanë ndaluar trafikun gjatë kërkimeve.
XS
SM
MD
LG