Ndërlidhjet

Londra 2012: Vaterpolistët e Kroacisë në finale


Vaterpolistët kroatë. Londër, 10 gusht 2012.
Vaterpolistët e Kroacisë kanë avancuar në finale të Lojërave Olimpike, pasi kanë mundur ekipin e Malit të Zi me rezultat 7:5.

Në ndeshjen e dytë gjysmëfinale sonte takohen Serbia dhe Italia.

Lojërat Olimpike këtë vit mbahen në Londër dhe zgjasin deri më 12 gusht.
XS
SM
MD
LG