Ndërlidhjet

Talibani i infiltruar vret 11 policë afganë


Afganistan, foto nga arkivi
Një person nga lëvizja talibane i infiltruar dhe i maskuar si polic ka shtënë për vdekje ndaj 11 policëve afganë në provincën perëndimore të Nimrozit.

Guvernatori i Nimrozit Abdul Karim Brahavi konfirmoi se 11 policët janë vrarë “në një sulm qyqar” nga një taliban i infiltruar dhe tha se talibani u vra, pasi që policët shkmëbyen zjarr me të.

Vrasjet në Afganistanin perëndimor vijnë pasi që gjashtë ushtarë nga forcat ndërkombëtare në Afganistan janë vrarë të premten nga afganët të cilët ishin duke punuar me trupat e huaj.
XS
SM
MD
LG