Ndërlidhjet

Basketboll: SHBA mposht në finale Spanjën


Ilustrim
Ekipi amerikan i ëndrrave i NBA-së rrëmbeu medaljen e dytë të artë radhazi dhe të 14-ën për Amerikën në finalen ne ndeshjen basketbollistike me Spanjën, të cilën e mundi me rezultat 107-100.

Amerikanët nuk kanë pësuar asnjë humbje në Olimpiadën e Londrës, sikurse bënë të njëjtën gjë edhe në Lojërat Verore të Pekinit, ku mposhtën ekipin spanjoll me rezultat 118-107.
XS
SM
MD
LG