Ndërlidhjet

Bjelloruses i merret medalja e artë


Nadzeja Ostapçuk
Hedhëses bjelloruse të gjyles, Nadzeja Ostapçuk, i është marrë medalja e artë olimpike, pasi ka rezultuar pozitive në testin anti-drogë.

Komiteti Ndërkombëtar Olimpik tha se mostrat që ka thënë Ostapçuk një ditë para dhe një ditë pas garës kanë treguar përmbajtje të stereoideve.

Me skualifikimin e saj, medalja e artë do të shkojë për Valeri Adamsin nga Zelanda e Re.

Rusja Jevgenia Kolodko do të marrë të argjendtën, ndërsa kinezja Gong Lijiao të bronztën.

Lojërat Olimpike “Londra 2012” kanë përfunduar mbrëmë.
XS
SM
MD
LG