Ndërlidhjet

Lirohet me kusht ish-zyrtari ukrainas


Ish-ministri i mbrojtjes së Ukrainës, Valeri Ivashqenko
Ish-ministri i mbrojtjes së Ukrainës, Valeri Ivashqenko-aleat i ish-kryeministres së burgosur të këtij vendi, Julia Timoshenko, u lirua nga burgu pas tri viteve në burg dhe para se të përfundojë dënimin pesëvjeçar.

Ivashqenko u pat dënuar me heqje lirie pas akuzave mbi korrupsionin.

Gjykata në Kiev vendosi që ta reduktojë dënimin për Ivashqenkon dhe ta lirojë atë me kusht.
XS
SM
MD
LG