Ndërlidhjet

Merkel: Kanadaja të jetë shembull për Evropën


Kancerlarja gjermane, Angela Merkel
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka përsëritur thirrjen e saj për disiplinë fiskale në Evropë duke e lavdëruar Kanadanë, që nuk “jeton nga paratë e huazuara” dhe duke thënë se Kanadaja duhet të shërbejë si një model.

Merkel po qëndron në Otavë, ku do ët ketë takime me kryeministrin Stiven Harper.

Në një deklaratë të postuar në faqen e internetit të qeverisë gjermane Merkel përgëzon Kanadanë për disiplinën e saj fiskale, duke thënë se "kjo është gjithashtu një zgjidhje e drejtë për Evropën. "
XS
SM
MD
LG