Ndërlidhjet

Polici vret ushtarët amerikanë


Fotografi ilustruese
Një zyrtar i NATO-s tha se dy ushtarë amerikanë janë qëlluar për vdekje nga një polic afgan në provincën perëndimore të vendit-Farah.

Zëdhënësi i NATO-s, Xhejmi Grejbil, konfirmoi sulmin dhe tha se është vrarë edhe polici afgan.

Një deklaratë e NATO-s bëri të ditur se polici dukej të ketë vepruar i vetëm.

Sipas të dhënave të NATO-s, afro 40 ushtarë ndërkombëtarë janë vrarë gjatë këtij viti nga punëtorët afganë ose forcat afgane të sigurisë.
XS
SM
MD
LG