Ndërlidhjet

Banesa, makinë dhe mijëra dollarë për atleten taxhike


Mavzuna Çorieva
Autoritetet e Dushanbesë kanë shpërblyer fituesen e vetme taxhike në Olimpiadën e Londrës me një apartament me tre dhoma në kryeqytet.

Boksierja Mavzuna Çorieva ka fituar medaljen e bronztë, pasi ka humbur nga irlandezja Kejti Tejllor në gjysmëfinale.

Çorieva pritet të fitojë edhe një shpërblim prej 42,000 dollarësh nga presidenti i vendit, një makinë Lexus nga banka private Orienbank dhe dy apartamente të tjera – njërin në Dushanbe dhe tjetrin në qytetin e lindjes, Kulob.
XS
SM
MD
LG