Ndërlidhjet

Obama uron Nishanin për Bajram


Presidenti i SHBA-së, Barak Obama.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, ka uruar presidentin e Shqipërisë, Bujar Nishani, me rastin e Festës së Fiter Bajramit.

“Në emër të popullit amerikan, ju shpreh juve dhe mbarë popullit shqiptar urimet e mia më të mira teksa festoni Fiter Bajramin! Uroj që ju dhe populli shqiptar të gëzoni lumturi dhe begati përgjatë vitit të ardhshëm!”, thuhet, pos tjerash, në mesazhin e presidentit të SHBA-së.

Fiter Bajrami pason Muajin e Shenjtë të Ramazanit dhe do të festohet më 19 gusht.
XS
SM
MD
LG