Ndërlidhjet

Barak Obama uron Atifete Jahjagën për Bajram


Presidenti amerikan Barak Obama
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, i ka dërguar një telegram urimi presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, me rastin e festës së Bajramit, ka njoftuar presidenca e Kosovës.

Në telegram shkruan se “Ramazani është periudha që familjet dhe bashkësitë përjetojnë kënaqësinë e traditës, duke u mbledhur së bashku në reflektim, adhurim dhe shërbesë”.

Pastaj zoti Obama ka theksuar se “në emër të popullit Amerikan, po ju përcjell dëshirat e mia më të mira, në kohën kur ju dhe populli i juaj feston Fitër Bajramin” dhe ka shfaqur shpresën se “muaji i shenjtë i Ramazanit do tu sjellë të gjithë myslimanëve një periudhë të ripërtritjes dhe përbashkimit me njëri tjetrin”.

Telegrami dërguar presidentes Jahjaga, përfundon me urimin që ajo dhe populli në Kosovë “të përjetoni paqe, shëndet dhe prosperitet gjatë vitit të ardhshëm”.
XS
SM
MD
LG