Ndërlidhjet

Vulin: Problemet zgjidhen vetëm me dialog


Flamuri serb
Drejtori i Zyrës për Kosovën i qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vulin, u takua sot me shefin e misionit të OSBE-së në Serbi, Dimitrios Kipreos.

Mediat serbe citojnë Vulinin të ketë thënë se vetëm në dialog e sheh mundësinë për gjetjen e zgjidhjes së qëndrueshme dhe të vazhdueshme për problemet e grumbulluara në Kosovë.

Siç njoftoi zyra e Vulinit, ai çmoi lartë bashkëpunimin të cilin qeveria e Serbisë e ka me misionin e OSBE-së në bazë të qëndrimit neutral ndaj statusit.

Vulin falënderoi misionin e OSBE-së për angazhimin e tij në përpjekjet për të shmangur shpërnguljen e Qendrës për Paqe dhe Tolerancë në Prishtinë.
XS
SM
MD
LG