Ndërlidhjet

Ekuadori kërkon mbështetjen e OSHA-s


Portret i themeluesit të WikiLeaks-it, Xhulien Asanzh
Ekuadori kërkoi mbështetjen e Organizatës së Shteteve Amerikane lidhur me mosmarrëveshjen e tij diplomatike me Britaninë të shkaktuar nga çështja e azilit të themeluesit të WikiLeaks-it, Xhulien Asanzh.

Presidenti, Rafael Korrea, tha se pret që Britania të hedh poshtë deklaratat se do të nxjerrë me fuqi Asanzhin nga ambasada e Ekuadorit në Londër.

Të premtën Organizatat e Shteteve Amerikane pritet të zhvillojë një takim urgjent për të diskutuar tensionet ndërmjet Ekuadorit dhe Britanisë.
XS
SM
MD
LG