Ndërlidhjet

Gjykata koreane vë kufizime për Apple e Samsung


Tableta të Apple dhe Samsung
Një gjykatë në Korenë e Jugut ka vendosur se të dy rivalët Apple dhe Samsung kanë shkelur patentat e njëri-tjetrit në prodhimin e pajisjeve të tyre celulare.

Gjykata urdhëroi gjithashtu një ndalim të kufizuar në shitjen e disa prej iPad-ëve dhe iPhone-ve si dhe të disa pajisjeve të telefonave Galaxy në Korenë e Jugut.

Padia është pjesë e një lufte globale, multimiliardë dollarëshe mes dy prodhuesve më të mëdhenj në botë të smartphone-ve.
XS
SM
MD
LG