Ndërlidhjet

Brenda qelisë së Breivikut


Anders Behring Breivik është shpallur fajtor për terrorizëm dhe vrasje me paramendim për sulmet që ka kryer vitin e kaluar me bombë dhe armë zjarri, duke lënë të vdekur 77 persona në Norvegji. Autoritetet e burgut në Norvegji kanë publikuar një video, në të cilën shihet qelia ku do të vendoset Breivik, për të përmbushur dënimin që i është dhënë.

XS
SM
MD
LG