Ndërlidhjet

Pritje të gjata në Merdare dhe në Dheun e Bardhë


Policia e Kosovës
Policia e Kosovës bën të ditur se në dy pikëkalimet kufitare, Merdare dhe Dheu i Bardhë, vazhdojnë pritjet e gjata dhe kolonat në dalje nga Republika e Kosovës për në Serbi.

Sipas autoriteteve policore, pritjet për në dalje zgjasin nga dy deri në katër orë.

Në pikëkalimet tjera kufitare qarkullimi është duke u zhvilluar normalisht, pa pritje të gjata, njofton policia.
XS
SM
MD
LG