Ndërlidhjet

Ajsak arrin në Kubë, pritet edhe në Floridë


Foto ilustruese
Stuhia tropikale Ajsak, të shtunën, ka arritur në Kubë, pasi ka përfshirë gadishullin jugor të Haitit, duke shkaktuar përmbytje dhe të paktën tre viktima.

Qendra Kombëtare për Uragane e Shteteve të Bashkuara ka parashikuar se stuhia do të godasë sot edhe Floridën.

Po ashtu është raportuar se Ajsak ka shënuar rritje të shpejtësisë derisa ka kaluar nëpër Haiti.
XS
SM
MD
LG