Ndërlidhjet

Arrestohet kreu i mafias siciliane


Policet italianë duke mbajtur një listë të personave të kërkuar nga shteti
Autoritetet italiane njoftuan se është arrestuar kreu në arrati i mafias siciliane në Venezuelë.

Policia dhe prokurorët në Palermo-kryeqytetin sicilian, u thanë gazetarëve se Salvatore Bonomolo po bënte pazar në një qendër tregtare në ishullin Margarita kur u arrestua të hënën.

Ata thanë se hetuesit i kishin rënë në gjurmë të arratisurit duke përcjellur lëvizjen e parasë që po ia dërgonte famila nga Italia dhe duke përgjuar telefonatat e familjarëve të tij.

Autoritetet italiane theksuan se Bonomolo po kërkohej në Itali që nga viti 2007, ku ai është dënuar me 10 vite e katër muaj burg.

Bonomolo dyshohet të jetë kreu i klanit kriminel të Porta Nuovas në Palermo.
XS
SM
MD
LG