Ndërlidhjet

Klinton udhëton drejt Paqësorit Jugor


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton.
Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, do të udhëtojë këtë javë për në Paqësorin Jugor.

Departamenti amerikan i Shtetit ka bërë të ditur se Klinton do të qëndrojë në Ishujt Kuk, ku më 31 gusht do të marrë pjesë në Forumin e Ishujve Paqësorë – një grup ky prej 16 territoresh të pavarura dhe vetëqeverisëse, të shpërndara në oqean, në lindje të Zelandës së Re.

Udhëtimi i Klintonit do të përfshijë po ashtu ndalesat në Indonezi, Brunei, Timorin Lindor dhe Kinë.
XS
SM
MD
LG