Ndërlidhjet

Ekuipazhi i kabinës në kompaninë ajrore të Gjermanisë “Lufthansa” do të ndërpresë sot punën në aeroportin e Frankfurtit.

Punëtorët kanë qenë në bisedime me udhëheqjen për 13 muaj të tërë.

Ata kërkojnë rritje të pagesës për 5 për qind, si dhe fundin e punësimeve të përkohshme.

Një zëdhënës i Lufthansa-s ka thënë se greva ka të ngjarë të ndikojë në fluturimet e brendshme dhe evropiane.
XS
SM
MD
LG