Ndërlidhjet

Sot vendimi për dy manjatët rusë


Berezovski dhe Abramovic
Gjykata e Londrës do të vendosë sot për betejën në mes të dy manjatëve rusë – Roman Abramovic dhe Boris Brezovski.

Brezovski, ish-ndërmjetës i Kremlinit, ka akuzuar pronarin e klubit të futbollit Çellsi se e ka tradhtuar duke i shitur aksionet e tij për kompaninë ruse të naftës, Sibneft, poshtë vlerës së tyre.

Brezovski, manjat i vetëmërguar, ka kërkuar 4.8 miliardë dollarë dëmshpërblim nga miliarderi Abramovic.

Ky i fundit i ka hedhur poshtë akuzat.
XS
SM
MD
LG