Ndërlidhjet

Berezovksi humb rastin ndaj Abramovicit


Berezovski dhe Abramovic
Oligarku rus, Boris Berezovski, ka humbur padinë kundër ish-partnerit të tij, manjatit rus, Roman Abramovic.

Gjykata e Lartë e Londrës ka hedhur poshtë padinë prej afro 5 miliardë dollarësh, të paraqitur nga Berezovski kundër pronarit të klubit të futbollit Çellsi.

Berezovski ka akuzuar Abramovicin se e ka tradhtuar duke i shitur aksionet e tij për kompaninë ruse të naftës, Sibneft, poshtë vlerës së tyre.
XS
SM
MD
LG