Ndërlidhjet

Marok: Aksidentohet autobusi, 42 të vrarë


Foto ilustruese
Autoritetet në Marok thonë se 42 njerëz janë vrarë dhe 24 të tjerë janë plagosur në aksidentin e autobusit në juglindje të vendit.

Të gjitha viktimat thuhet të jenë shtetas marokenë.

Autobusi, i cili udhëtonte nga Zagora në Marakeç, ka rënë në një thellësi prej 150 metrash.

Shkaku i aksidentit nuk është bërë i ditur, ndërkohë që është themeluar komisioni për hetime.
XS
SM
MD
LG