Ndërlidhjet

Greva e Lufthansa-s anulon 1,200 fluturime


Ilustrim
Stafi i brendshëm i Lufthansa-s ka nisur një grevë 24-orëshe, duke detyruar kompaninë ajrore gjermane të anulojë 1,200 fluturime të premten dhe në fundjavë.

Greva prek gjashtë aeroportet kryesore të Gjermanisë, përfshirë Frankfurtin, Berlinin dhe Mynihun.

Sindikata e punëtorëve kërkon rritje për 5 për qund të pagës për ekuipazhin e kabinës dhe siguri për punën.

Punëtorët kanë qenë në bisedime me udhëheqjen për 13 muaj të tërë.
XS
SM
MD
LG