Ndërlidhjet

Kinë: Vështirësi në ndihmën për të goditurit nga tërmeti


Shtëpitë e shkatërruara nga një tërmet i mëparshëm në Kinë
Rrugët e mbuluara me gurë dhe gjësende të tjera po i pengojnë përpjekjet për ndihmë për të prekurit nga dy tërmete në pjesën jugperëndimore të Kinës.

Nga tërmetet e djeshme, sipas agjencisë shtetërore kineze të lajmeve, Xinhua, kanë humbur jetën afro 80 vetë.

Më se 100 mijë banorë janë evakuuar, pasi nga tërmeti janë rrëzuar mijëra shtëpi.
XS
SM
MD
LG