Ndërlidhjet

Putin: Shtimi i tregtisë e ndihmon ekonominë


Vlladimir Putini flet në samitin e APEC-ut
Presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin, tha sot se shtimi i tregtisë është çelës për përmirësimin e ripërtitjes së ekonomisë globale.

Mëtutje, duke folur në samitin e liderëve të vendeve të Azisë dhe Paqësorit, në Vlladivostok të Rusisë, ai theksoi se “detyra më e rëndësishme është bashkimi i përpjekjeve për kundërveprim ndaj proteksionizmit”.

Putini është kryesues i Bashkëpunimit Ekonomik Azi – Paqësor (APEC), në të cilin po marrin pjesë liderë nga i gjithë rajoni i Paqësorit.

Bashkëpunimi Ekonomik Azi – Paqësor (APEC) i ka 21 anëtarë.
XS
SM
MD
LG