Ndërlidhjet

Vritet ambasadori amerikan në sulmin në Bengazi


Bengazi
Ambasadori amerikan Kristofer Stivens raportohet të jetë në mesin e katër personave që u vranë nga sulmi me raketa mbi konsullatën në Bengazi të Libisë.

Më herët, u tha se persona të armatosur kanë sulmuar konsullatën amerikane në qytetin lindor të Bengazit në Libi dhe ia kanë vënë flakën ndërtesës, duke vrarë një pjesëtar të personelit amerikan.

Lajmin për vrasjen e ambasadorit e kanë dhënë agjencitë perendimore te lajmeve.
XS
SM
MD
LG