Ndërlidhjet

Presidentja Jahjaga ngushëlloi presidentin Obama


Presidentja Atifete Jahjaga
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, i ka dërguar telegram ngushëllimi presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, me rastin e vdekjes së ambasadorit të SHBA-së në Libi, Kristofer Stivens, dhe tre zyrtarëve të tjerë.

“Në emër të qytetarëve të Republikës së Kosovës, institucioneve të vendit dhe në emrin tim personal, ju lutem pranoni ngushëllimet tona me rastin e humbjes së ambasadorit tuaj në Libi, z. Kristofer Stivens, dhe tre zyrtarëve të tjerë në sulmin ndaj ambasadës amerikane në Bengazi”.

“Lutjet tona janë me familjarët e viktimave dhe popullin amerikan në këto momente të vështira”, thuhet në telegramin e presidentes Jahjaga.

Sulmi në Bengazi thuhet se ka qenë reagim i zemëruar ndaj një filmi që “fyen” Profetin Muhamed.
XS
SM
MD
LG