Ndërlidhjet

Greqi: Nga përplasja e autobusit – humbën jetën 4 turistë rusë


Pamje nga Selaniku
Konusllata e Rusisë në Selanik të Greqisë ka konfirmuar se katër tursitë rusë kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë janë lënduar, nga përplasja e autobusit sot herët në mëngjes.

Me këtë autobus turistët ishin nisur për në aeroport.

Raportohet se në autobus ishin 50 udhëtarë dhe duhej të fluturonin nga aeroporti për në Shën Petersburg në Rusi.

Autobusi kishte rrëshqitur nga rruga për shkak të lagështisë dhe ishte përmbysur.
XS
SM
MD
LG